Китай запустив найпотужнішу твердопаливну ракету з морської платформи

Китайська компанія OrienSpace здійснила успішний запуск Gravity-1. На сьогодні це найпотужніша у світі твердопаливна ракета.

Переваги та недоліки твердого палива

Для створення тяги ракети спалюють паливо. Воно може бути як рідким, оскільки є сумішшю з пального та окислювача, так і твердим. В останньому випадку окислювач уже є частиною самого палива.

Робота твердопаливних прискорювачів Space Shuttle. Джерело: NASA

У ракет на твердому паливі є як свої переваги, так і недоліки, порівняно з рідинними носіями. Основними плюсами вважаються відносна простота, відсутність проблеми можливих витоків, низька пожежонебезпечність і можливість довготривалого зберігання з подальшим швидким запуском. Саме тому такі ракети мають велику популярність у військових.

Основними недоліками твердого палива є невисокий питомий імпульс, а також неможливість регулювання тяги та перезапуску двигуна. Після початку горіння твердого палива цей процес уже неможливо зупинити. Тому в космонавтиці воно, зазвичай, використовується або в бічних прискорювачах, або в невеликих носіях, створених на базі балістичних ракет.

Найпотужніша твердопаливна ракета в світі

Попри все, приватна китайська компанія OrienSpace вирішила зробити ставку саме на тверде паливо. Вона була заснована 2020 року і за час свого існування змогла залучити 150 млн доларів інвестицій. Це дозволило її фахівцям побудувати твердопаливну ракету Gravity-1.

Пуск ракети Gravity-1. Джерело: weibo.cn

Gravity-1 має довжину 42 метри, діаметр 3,35 метра та масу (з урахуванням палива) — 405 тонн. Вона може вивести до 6,5 тонни вантажу на низьку орбіту та до 4,2 тонни вантажу на сонячно-синхронну орбіту з високим нахилом. Це робить Gravity-1 найпотужнішою з усіх наявних твердопаливних носіїв. Ракета запускається з морської баржі.

Перший пуск Gravity-1 відбувся 11 січня і завершився успіхом. Носій вивів на 500-кілометрову орбіту кілька метеосупутників. Отже, OrienSpace стала п’ятою китайською компанією, яка успішно запустила власну орбітальну ракету.

За матеріалами https://www.chinadaily.com.cn

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна