Капсула зі зразками речовини Рюгу повернулася на Землю

5 грудня капсула зі зразками речовини астероїда Рюгу (162173 Рюгу) відокремилася від японського космічного апарата «Хаябуса-2». Через кілька годин вона увійшла в атмосферу Землі та здійснила успішну посадку на австралійському випробувальному полігоні Вумера.

Пошукова група вже виявила капсулу. Найближчим часом її перевезуть до Японії, де в спеціальній суперчистій камері буде відкрито контейнер з астероїдою речовиною, і вчені зможуть розпочати дослідження зібраного матеріалу.

Що стосується самого зонда «Хаябуса-2», то відразу після того, як капсула була скинута, він виконав корекцію курсу, щоб уникнути зіткнення з нашою планетою. Тепер космічний апарат розпочне розширену частину своєї наукової програми. У липні 2026 року він пролетить поблизу астероїда 2001 CS21, а в 2027 і 2028 роках здійснить два гравітаційних маневри в околицях Землі. Вони дозволять йому «наздогнати» головну ціль розширеної місії — невеликий близькоземний астероїд 1998 KY26, що має розмір 30-40 м. Якщо все піде за планом, то автоматичний розвідник наблизиться до нього в липні 2031 року.