Juno сфотографував «гарячу точку» на Юпітері

Зображення ліворуч було отримане 16 жовтня 2020 року телескопом Gemini North (обсерваторія Мауна-Кеа), який сфотографував Юпітер на довжині хвилі 5 мкм. Прямокутник позначає положення більш яскравої — «гарячої» — області в юпітеріанській атмосфері. Світлина праворуч була зроблена в той же день космічним апаратом Juno. Вона показує, як ця гаряча область виглядає у видимому діапазоні.

Знімки Юпітера, зроблені 16 вересня 2020 року телескопом Gemini North і космічним апаратом Juno. Джерело: Міжнародна обсерваторія Близнюків/NOIRLab/NSF/AURA M.H. Wong (Каліфорнійський університет у Берклі)/NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Brian Swift/Tomary

Гарячі обласі на Юпітері відомі давно. Вважається, що одна з них стала місцем «занурення» посадкового апарату місії Galileo. Передані ним дані сильно відрізнялися від того, що очікували вчені: зонд виявив в сто разів менше водяної пари, ніж передбачалося моделями, з помітно більш високою швидкістю вітру (до 600 км/год) і відносно високими температурами.

Для людського ока гарячі ділянки на Юпітері виглядають як темні плями. Це пов’язано з відсутністю хмарного покриву над ними — саме тому ми бачимо нижні (тепліші) шари атмосфери планети. З тієї ж причини вони здаються такими яскравими на інфрачервоних зображеннях. На думку вчених, ці ділянки відіграють ключову роль в атмосферних процесах газового гіганта, будучи важливим елементом механізмів формування штормів і смуг.

За матеріалами: https://www.nasa.gov