Juno отримав інфрачервоне зображення Ганімеда

5 серпня місія Juno відзначила десятиріччя з дня запуску. На честь цього ювілею фахівці групи супроводу опублікували нове зображення найбільшого юпітеріанського супутника Ганімеда, отримане за допомогою спектрометра JIRAM (Jovian Infrared Auroral Mapper). Знімок є комбінованим — він складений за результатами трьох окремих спостережних сесій, остання з яких відбулася 20 липня.

Інфрачервоне зображення Ганімеда, отримане місією Juno. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/ASI/INAF/JIRAM

Основною метою JIRAM є реєстрація тепла, що надходить із надр Юпітеру, а також зйомки його полярних сяйв. Але, як це часто буває у космічних місіях, із часом вчені знайшли для приладу додаткове застосування. Варто зазначити, що, оскільки він знімає у ближньому інфрачервоному діапазоні, кольори на зображенні Ганімеду не відповідають тому, що побачило би людське око. Водночас зібрані інструментом дані дуже важливі для планетологів, оскільки надають нову інформацію про властивості льоду на поверхні супутника та характеристики його ймовірного підповерхневого океану.

У майбутньому JIRAM ще не раз буде задіяний для вивчення супутників Юпітеру. Завдяки недавньому продовженню місії найближчими роками Juno виконає низку прольотів Іо, Європи та Ганімеду. Зокрема, 29 вересня 2022 року апарат пройде на відстані лише 320 км від Європи. Вчені сподіваються, що цей візит дасть можливість оновити карти її поверхні та зібрати дані про радіаційний стан її околиць, які можна буде використати при підготовці місій JUICE і Europa Clipper.

За матеріалами: https://www.nasa.gov