Співробітники випробувального центру ESTEC, що належить ESA, помістили апарат JUICE у вакуумну камеру LSS (Large Space Simulator). Це найбільша подібна споруда в Європі. Камера має циліндричну конструкцію висотою 15 м і діаметром основи 10 м.
Загалом JUICE проведе в камері 31 день. Протягом цього часу апарат буде проходити низку тестів, спрямованих на те, щоб засвідчити його здатність витримати переліт у міжпланетному просторі. Зокрема, за допомогою спеціальних ламп корпус JUICE буде нагріватися до 250 °C, що має симулювати його нагрівання Сонцем під час прольотів Венери. Також апарат буде охолоджуватися до -180 °C, що відповідає умовам в околицях Юпітера.
У разі успішного завершення тестів JUICE попрямує в Тулузу, де його переведуть у польотну конфігурацію. Далі відбудеться фінальна серія випробувань, що включає перевірку електромагнітної сумісності бортових систем, а також тести на розгортання різних компонентів. Після цього зонд переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані. Його запуск запланований на червень 2022 року.
Щоб набрати необхідну для перельоту до Юпітера швидкість, JUICE здійснить серію гравітаційних маневрів в околицях Землі, Венери та Марса. Вони забезпечать прибуття зонда до найбільшої планети Сонячної системи в жовтні 2029 року.
Основною метою місії стануть три найбільші крижані місяці газового гіганта — Європа, Ганімед і Каллісто. JUICE вивчить їх та оцінить потенційну придатність для життя. Особлива увага буде приділена Ганімеду — єдиному супутнику планети в Сонячній системі, що має власне магнітне поле. Наприкінці місії космічний апарат вийде на постійну орбіту навколо нього і вивчить, як магнітосфера цього тіла взаємодіє з юпітеріанською.
За матеріалами http://www.esa.int