Італійські ювеліри виготовили золоті штифти для космічного симулятора ESA

Зображений на цьому знімку золотий штифт, насправді не більше кінчика олівця. Але, попри свої скромні розміри, він відіграє ключову роль у роботі установки LEOX (Low Earth Orbit Facility), де проводяться випробування космічної техніки ESA.

Золотий штифт, який використовується в установці LEOX. Джерело: ESA-Remedia

Супутники, які знаходяться на навколоземній орбіті, піддаються впливу безлічі негативних факторів, починаючи від великих температурних перепадів та закінчуючи підвищеним рівнем радіації. Одним із них є атомарний кисень, який утворюється при розпаді молекул кисню під дією сонячного випромінювання. Він має дуже потужні ерозійні властивості та з часом може завдати шкоди корпусу космічного апарата. Тому, перш ніж запустити у космос будь-яку техніку, ESA перевіряє її на міцність у своїх симуляторах.

Установка LEOX призначена саме для цього. Вона генерує атомарний кисень, який рухається зі швидкістю 7,8 км/с, що дозволяє симулювати умови на орбітах, заввишки до 1000 км. Це дуже непростий процес, оскільки через свою дуже високу реактивність, атоми кисню мають руйнівний вплив на сам симулятор. Фактично, матеріали, які використовуються для його виготовлення, повинні бути такими ж міцними, як і матеріали, з яких будують супутники.

Показаний на знімку золотий штифт, використовується для введення крихітних імпульсів молекул газоподібного кисню у вакуумну камеру, де молекули розщеплюються на атоми за допомогою потужного лазера. Золото є одним з небагатьох елементів, яке здатне витримувати комбінований вплив лазера та атомарного кисню.

Однак навіть золоті штифти з часом зношуються та потребують заміни. При цьому, їх неможливо купити у звичайному господарському магазині. Щоб розв’язати проблему, ESA звернулася до ювелірів — і знайшла в Італії майстерню, яка спеціалізувалась на створенні мініатюрних механічних золотих деталей для годинникарів та інших галузей промисловості. Вона виготовила штифти для установки LEOX.

Ви також можете почитати про те, як фахівці ESA почали тестувати перспективні матеріали, які планується використовувати для будівництва венеріанського зонда.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір