Інженери завершили укладання сонцезахисного екрана JWST

NASA повідомила про завершення ще однієї важливої стадії підготовки до запуску космічного телескопа JWST. Інженери успішно здійснили фінальне укладання сонцезахисного екрана апарата. На це знадобився один місяць.

Телескоп JWST з розгорнутим дзеркалом та сонцезахисним екраном. Джерело: NASA/Chris Gunn

Сонцезахисний екран є одним із найскладніших елементів JWST. Він складається з п’яти мембран, виготовлених з каптону з алюмінієвим напиленням. Два верхні шари мають додаткове кремнієве покриття. Площа конструкції у розгорнутому вигляді — 300 м² (21,2×14,16 м), що більше за тенісний корт для парної гри. Екран необхідний для пасивного охолодження телескопа. Оскільки обсерваторія буде проводити знімання в інфрачервоному діапазоні, для успішної роботи температура її інструментів не повинна перевищувати -223°C. В іншому випадку здійснювати спостереження завадить тепло, яке випускається самим космічним апаратом.

Під час запуску екран буде складений у 12 разів, а після виходу обсерваторії на робочу позицію поблизу точки Лагранжа L₂ системи «Сонце-Земля» — розгорнуть за допомогою спеціальної підтримувальної структури. Саме ця особливість конструкції стала однією з основних причин, через яку запуск JWST кілька разів був перенесений. Під час попередніх тестів частина кріпильних елементів розхиталася, а в мембранах виявили невеликі розриви. На усунення цих недоліків пішло багато часу.

Протягом найближчих трьох місяців інженери продовжать переводити JWST у політну конфігурацію. Підготовчі операції включають установку та закріплення всіх необхідних кабелів і захисних кришок, а також фінальні перевірки вузлів. Після цього обсерваторія буде переправлена на космодром Куру у Французькій Гвіані. Її запуск призначений на 31 жовтня поточного року.

За матеріалами https://www.nasa.gov