Інженери NASA розпочали стадію фінального складання апарата Psyche

Фахівці NASA розпочали фінальну стадію складання міжпланетного зонда Psyche. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому у твіттер-акаунті місії.

Метою місії Psyche є Психея — 280-кілометровий астероїд, що відрізняється підвищеним вмістом металів. Багато вчених підозрює, що він являє собою залишок ядра протопланети, яка зруйнувалася на зорі існування Сонячної системи. Psyche має перевірити це припущення.

Спочатку запуск Psyche мав відбутися ще в серпні 2022 року. Планувалося, що апарат досягне своєї цілі на початку 2026 року. Але в підсумку NASA довелося більш ніж на рік відкласти запуск. Причиною стала неготовність наземного обладнання, що унеможливило виконання всіх належних перевірок і тестів. Під час подальшого аудиту, проведеного незалежною комісією, NASA ухвалила рішення перенести запуск Pysche на жовтень 2023 року.

Наразі Psyche перебуває на території Космічного центру ім. Маршалла. Фахівці NASA займаються складанням космічного апарата.

Найближчим часом інженери NASA розпочнуть фінальні складальні операції, під час яких на Psyche будуть встановлені сонячні батареї та камери. Після цього апарат пройде серію тестів, призначених засвідчити його готовність витримати переліт у міжпланетному просторі.

Апарат Psyche в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Після завершення тестів, Psyche буде встановлений під головний обтічник ракети Falcon Heavy. Балістичне вікно для запуску апарата буде відкрито в період з 5 по 25 жовтня 2023 року. План польоту передбачає, що 2026 року Psyche виконає гравітаційний маневр в околицях Марса. Це надасть йому змогу досягти Психеї в серпні 2029 року — на 3,5 року пізніше, ніж передбачалося спочатку.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine