Ingenuity здійснив дванадцятий політ

16 серпня мініатюрний вертоліт Ingenuity здійснив свій дванадцятий політ, який загалом тривав 169 секунд. За цей час дрон пролетів приблизно 450 м над марсіанською поверхнею, рухаючись на висоті 10 м.

       

Маршрут руху марсохода Perseverance і дрона Ingenuity (станом на 16 серпня). Джерело: NASA/JPL-Caltech

Основною метою місії була повітряна розвідка регіону під назвою South Séítah. Він містить ряд осадових відкладень, сформованих в епоху, коли кратер Єзеро був заповнений водою. Це робить його дуже привабливою ціллю для марсохода Perseverance.

Під час польоту Ingenuity зробив ряд знімків, на основі яких потім будуть створені стереозображення місцевості. Це дасть можливість вивчити розташування каменів, виходів скелястих порід, а також інших визначних формацій, що можуть зацікавити фахівців. Отримані дані в майбутньому допоможуть спланувати маршрут руху Perseverance.

Отвір, пробурений марсоходом Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Також варто сказати, що нещодавно співробітники групи супроводу місії Perseverance оголосили причину, через яку ровер не зміг взяти свою першу пробу грунту. Аналіз телеметрії та знімків пробуреного отвору показав, що техніка спрацювала як належить. Тому інженери дійшли висновку, що справа у властивостях самої породи. Її міцність виявилася недостатньою, щоб сформувати керн і потрапити у збірник. Замість цього вона просто перетворилася на порошок.