У понеділок, 30 грудня, індійська космічна агенція ISRO здійснила успішний запуск ракети PSLV-C60. Вона вивела на орбіту два супутники, які мають провести експеримент зі стикування. Його успішність вкрай важлива для майбутньої пілотованої програми держави.
Перша стикувальна місія Індії
У понеділок Індія запустила ракету з двома невеликими космічними апаратами для тестування стикування в космосі, що є критично важливим кроком для здійснення мрій країни про космічну станцію і пілотовану місію на Місяць.
«Ця місія є життєво важливою для майбутніх космічних амбіцій Індії», — заявив Джітендра Сінгх, міністр науки і технологій країни, у своїй заяві перед запуском, який транслювався в прямому ефірі Індійською організацією космічних досліджень (ISRO).
Ракета PSLV-C60, яка стартувала в понеділок увечері з космодрому Шріхарікота і здійнялася у нічне небо, містила два супутники вагою 220 кг (485 фунтів).
ISRO назвала місію SpaDeX (Space Docking Experiment — Експеримент зі стикування в космосі).
Важливість технологій стикування
«Ракета-носій PSLV-C60 успішно запустила SpaDeX і 24 корисних вантажі, — йдеться у повідомленні. — Місія має на меті розробити й продемонструвати технологію, необхідну для зближення, стикування і розстикування двох малих космічних апаратів».
Ця технологія є важливою для індійських планів освоєння Місяця, додав Сінгх, назвавши її ключовою технологією для майбутніх польотів людини в космос і місій з обслуговування супутників. Вона передбачатиме «точне рандеву», маневрування супутників на орбіті Землі зі швидкістю 28 800 км/год.
Їхні відносні швидкості будуть зменшені до 0,036 км/год, щоб злитися в єдине ціле в космосі, заявили в ISRO.
Космічні амбіції Індії
Найбільш густонаселена країна світу має порівняно низькобюджетну аерокосмічну програму, яка швидко наближається до орієнтирів, встановлених світовими космічними державами.
«Завдяки цій місії Індія наближається до того, щоб стати четвертою країною у світі, яка має технологію стикування в космосі, — додали в ІСРО. — Після росії, США та Китаю».
За останнє десятиліття найнаселеніша країна світу значно розширила свої космічні амбіції: її космічна програма зросла в розмірах і темпах, зрівнявшись з досягненнями визнаних держав, але за значно нижчою ціною.
У серпні 2023 року вона стала лише четвертою країною, яка висадила безпілотний апарат на Місяць, після росії, США та Китаю.
За матеріалами phys.org