Імовірність зіткнення Апофіса з Землею в найближчі сто років виключена

19 червня 2004 р. астрономи виявили 340-метровий навколоземний астероїд, який отримав позначення (99942) Apophis. Розрахунки, проведені незабаром після відкриття, показали: існує приблизно тривідсоткова ймовірність того, що у 2029 році цей об’єкт може зіткнутися з нашою планетою. Вочевидь, це привернуло щодо нього велику увагу з боку як наукової спільноти, так і з боку засобів масової інформації.

Радарні зображення Апофісу. Джерело: NASA/JPL-Caltech and NSF/AUI/GBO

Щоправда, досить швидко зрозуміли, що ймовірність зіткнення серйозно перебільшена. Після додаткових спостережень фахівці провели перерахунок траєкторії Апофісу, який дозволив виключити його падіння на Землю в 2029 р., а потім і 2036 р. Щоправда, все ще залишався невеликий шанс, що це небесне тіло може зіткнутися з нашою планетою в 2068 р. Але тепер астрономи виключили його.

На початку березня Апофіс пройшов від нас на відстані 17 млн км. Вчені скористалися цією можливістю та провели радарні спостереження об’єкта, що дозволили значно уточнити його орбіту. Аналіз результатів вимірювань показав, що як мінімум у найближчі сто років астероїд не становитиме жодної загрози для нашої планети.

Але, хоча в найближчому часі Апофісу і не загрожує падіння на Землю, це не означає, що тепер астрономи втратять до нього інтерес. 13 квітня 2029 р. він пройде на відстані лише 32 тис. км від земної поверхні – всередині орбіт геостаціонарних супутників. Цього дня його можна побачити на небі неозброєним оком. Зближення надасть вченим унікальної можливості вивчити поблизу цей релікт, що залишився з часів формування Сонячної системи.

За матеріалами: https://www.nasa.gov