Ілон Маск спростував продаж терміналів Starlink росіянам

SpaceX не продавала росіянам термінали Starlink прямо чи непрямо. Про це заявив голова компанії Ілон Маск. Він назвав повідомлення про це фейковими. Раніше інформацію про те, що загарбники масово використовують цей супутниковий зв’язок у прифронтовій зоні підтвердило ГУР МО України.

Ілон Маск
Ілон Маск. Джерело: www.businessinsider.com

Ілон Маск каже, що не винен

Ситуація з використанням росіянами терміналів Starlink на окупованих територіях продовжує розвиватися. 11 лютого її прокоментував голова компанії Ілон Маск на своїй сторінці у X (колишній Twitter). Він відкинув будь-які звинувачення у співпраці зі збройними силами окупантів.

Маск заявив, що термінали Starlink ніколи прямо чи непрямо не поставлялися до росії. А всі наявні повідомлення про це назвав абсолютно неправдивими. Він додав, що жодного пристрою не потрапило до росії, відповідно до найповнішої інформації, яку він має. Також представники компанії заявили, що нічого не поставляють у Дубаї й офіційно купити там термінали, як про це повідомлялося раніше, росіяни не могли.

Чому всі говорять про Starlink у росіян

Тема того, що війська окупантів використовують термінали Starlink поблизу від лінії безпосереднього зіткнення, спливла минулого тижня. 9 лютого про це повідомило інтернет-видання Defense One, а згодом це повідомлення підтвердили українські військові. Пізніше з’явилися і фото самих антен, які є на російських позиціях.

Нарешті, 11 лютого інформацію про використання росіянами Starlink підтвердило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Там докладно розповіли, що термінали постачаються через Дубаї великими партіями, а підключаються окупанти з європейських акаунтів. Деякі українські військові при цьому кажуть, що подібну схему країна-агресорка використовує вже давно.

Тепер у SpaceX заявляють, що ГУР бреше. Або принаймні вони жодного стосунку до ситуації не мають. Бо якщо там і є якісь схеми, то вони настільки складні, що Ілон Маск ніяк на них вплинути не може.

Заплутана ситуація зі Starlink

Ситуація з використанням Starlink у російсько-українській війні надзвичайно заплутана. На початку 2022 року це була абсолютно нова система, яка, по суті, ще перебувала на стадії тестування. Ніхто у світі не знав, чи виправдає її функціонал високу вартість.

Потім сталося вторгнення і в України виникла потреба у швидкісному інтернеті там, де не працюють жодні вежі. І Ілон Маск особисто розпорядився увімкнути систему для нашої держави та почав постачати термінали. Вони чудово себе показали й тривалий час вважалися одним з основних козирів ЗСУ.

Однак уже восени того ж року під час атаки українських морських дронів на Севастополь виявилося, що Маск просто вимкнув для півострова можливість з’єднання зі Starlink. Нібито керівники SpaceX вважають, що використання їхнього зв’язку для керування дронами — це занадто агресивно, вони не цього хотіли та взагалі не бажають бути втягнутими у конфлікт із росією.

При цьому щодо того, на яких територіях фактично працює і де має працювати Starlink, нічого не зрозуміло. Вважається, що на території України він точно функціонує. На території росії — точно ні. Але чим є окуповані території, особливо Крим, який перебував під контролем окупантів з 2014 року?

Різні люди говорять про це зовсім різні речі. Українські військові наполягають, що він працює на всіх окупованих територіях включно з Кримом. Маск заявляє, що Starlink на півострові вимкнений і так лишатиметься надалі.

Ситуацію ускладнює ще й те, що схему з використанням акаунтів, офіційно зареєстрованих у Європі, використовують не лише росіяни. Багатьом українським військовим обладнання купували волонтери, й вони теж офіційно є європейськими користувачами. Тож сказати, чи справді Ілон Маск не здатний відрізнити одних від інших, чи він просто не бажає вибірково вимикати окупантів, наразі неможливо.

За матеріалами twitter.com/elonmusk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine