Ілон Маск порівняв «Чандраян-3» з «Інтерстелларом»

Директор компанії SpaceX Ілон Маск відреагував на заявлену вартість індійської місії «Чандраян-3», яка нещодавно здійснила посадку біля південного полюса Місяця. Він здивувався, що вона коштувала менше, ніж голлівудський фільм «Інтерстеллар».

Ілон Маск порівняв «Чандраян-3» з «Інтерстелларом»
Ілон Маск порівняв «Чандраян-3» з «Інтерстелларом». Джерело: indianexpress.com

Ілон Маск відреагував на посадку індійського апарата

Місія «Чандраян-3», у ході якої посадковий апарат «Вікрам» успішно здійснив посадку на поверхню Місяця, продовжує породжувати все нові й нові сенсаційні заяви. Індія стала четвертою державою у світі, яка змогла забезпечити м’яку посадку свого зонда на поверхню нашого природного супутника, і першою, яка здійснила це поблизу від його полюса.

Цього разу на подію відреагував сам Ілон Маск. Зробив він це на сайті X, який раніше був відомий як Twitter. Акаунт під назвою Newsthink повідомив, що вартість місії «Чандраян-3» оцінюється лише у 6,15 млрд індійських рупій, або ж у 75 млн доларів США.

Маска, думки якого й відображає цей акаунт, вразило те, що така серйозна наукова місія коштувала вдвічі менше, ніж фільм Крістофера Нолана «Інтерстеллар», бюджет якого складав 165 млн доларів. Стрічка, що вийшла кілька років тому, розповідає про політ крізь чорну діру до іншої зоряної системи.

Фінансові підрахунки від користувачів Х

Здивування Маска підхопили й інші користувачі мережі Х. Вони згадали, що це вже третя місячна місія Індії, та замислилися над космічним майбутнім цієї держави.

«Це божевілля. Я люблю розваги, й «Інтерстеллар» — один із моїх улюблених фільмів, але людство має витрачати набагато менше грошей на розваги й набагато більше — на дослідження та спроби зрозуміти природу нашого Всесвіту», — прокоментував один із користувачів X.

«Ну, Індія витратила 75 млн доларів у вигляді 6,15 млрд рупій. Якби обмінні курси валют були рівними, то це все одно понад 6 млрд. Цілком імовірно, що до 2075 року обидві валюти будуть приблизно рівними. 6,15 млрд рупій — це дуже велика сума в Індії», — додав інший користувач мережі.

«Це вартість третьої місії. Вони будуть використовувати отримані уроки та технології з минулих двох місій, отже, ці витрати також варто враховувати», — написав третій користувач.

За матеріалами indianexpress.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine