Ілон Маск перейменував надважку ракету Big Falcon Rocket

За останні дні глава SpaceX Ілон Маск (Elon Musk) зробив у своєму мікроблозі Twitter кілька заяв, що стосуються багаторазової надважкої ракети BFR (Big Falcon Rocket). Вона має стати основою проєктованої компанією міжпланетної транспортної системи та складається з двох частин: першого ступеня та космічного корабля. За словами Маска, відтепер перший щабель носитиме назву Super Heavy (Надважка), а корабель – Starship (Зореліт).

Technically, two parts: Starship is the spaceship/upper stage & Super Heavy is the rocket booster needed to escape Earth’s deep gravity well (not needed for other planets or moons)

— Elon Musk (@elonmusk) 20 ноября 2018 г.

Також Маск зробив кілька натяків на те, що дизайн системи зазнав сильних змін. В одному з повідомлень він зазначив, що ракета збереже колишні контури, але в ній буде замінено основні матеріали корпусу, баків та теплозахисту.

Крім того, нещодавно компанія подала заявку до Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC), щоб отримати дозвіл на запуск неназваного апарату, призначеного для вертикального зльоту та посадки. Тести будуть проводитись на космодромі SpaceX, який будується недалеко від Техаського міста Браунсвіл. Згідно з опублікованим документом, компанія має намір здійснити два типи тестів. Перші повинні включати польоти на висоту до 500 м тривалістю не більше 100 секунд. Другі припускають польоти на висоту до 5000 м тривалістю до 6 хвилин.

Grasshopper. Джерело: SpaceX

Заявка не оговорює, який саме апарат буде випробовувати компанія. Але фахівці вважають, що, швидше за все, йдеться про атмосферний прототип BFR, аналогічний летючому стенду Grasshopper. Так називається ракета вертикального зльоту та посадки, на якій SpaceX відпрацьовувала технології, необхідні для створення багаторазового першого ступеня Falcon 9.

За матеріалами: https://spacenews.com/

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі