I-Space здійснив успішний космічний пуск

Китайський аерокосмічний стартап I-Space здійснив перший космічний пуск. Він відбувся з території космодрому Цзюцюань. Побудована компанією ракета Hyperbola-1 вивела на низьку навколоземну орбіту (НОО) п’ять невеликих супутників. У китайських соцмережах уже опубліковані знімки та відео цієї події.

Завдяки сьогоднішньому успіху I-Space став першою приватною китайською компанією, яка зуміла вивести вантаж на навколоземну орбіту. Раніше аналогічні спроби робили Landspace та OneSpace Technology, але їхні пуски не увінчалися успіхом.

Hyperbola-1 має чотириступеневу конструкцію. Перші три ступені працюють на твердому паливі. Імовірно, на них використовуються двигуни, аналогічні встановленим на балістичних ракетах DF-11 або DF-15. Останній ступінь є рідинним. Довжина ракети становить 20 м, маса (в заправленому стані) — 34 тонни. Згідно із заявами представників I-Space, носій може вивести до 300 кг корисного навантаження на НОО та 150 кг – на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Влаштування ракети Hyperbola-1. Джерело: I-Space

Відомо, що I-Space також веде роботи над більш потужним носієм Hyperbola-2. Як паливо ракета використовуватиме рідкий метан, як окислювач — рідкий кисень. Її вантажність має становити 1900 кг на НОО, перший пуск запланований на наступний рік.

За матеріалами https://qz.com

Телескоп James Webb розгадує таємницю народження Крабоподібної туманності
Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу