І не комета, і не астероїд. Аматори спостерігали дивний об’єкт

Група астрономів, більшість із яких є аматорами, дослідили у телескоп та за архівними даними дивний об’єкт. За їхніми словами, він не може бути класифікований ані як астероїд, ані як комета і є чимось середнім між ними.

Аматори дослідили дивний об'єкт
Аматори дослідили дивний об’єкт. Джерело: www.nytimes.com

Аматори відкрили дивний об’єкт

В астрономії відкриття нерідко роблять аматори. Зрештою, чим більше людей дивиться у телескопи, тим значніше вірогідність того, що хтось щось побачить. Проте чимала частина сучасної науки вимагає обробки даних. І до неї також усе частіше залучають так званих громадських науковців.

Нещодавно опубліковане у The Astrophysical Journal Letters дослідження написане саме ними за участі професіоналів. У ньому досліджувалася природа дивного об’єкта, який астрономи відкрили 2016 року. Проте тоді вчені його так і не ідентифікували. Тож дослідники звернулися до архівів і пошукали, чи не потрапляв цей об’єкт на знімки колись раніше. Загалом вони знайшли близько 20 його зображень.На деяких із них вчені побачили щось схоже на кометний хвіст.

Чим є 2009 DQ118

Об’єкт отримав позначення 2009 DQ₁₁₈. Учені припустили, що він є квазі-Гільдою. Так називають астероїди та комети, орбіти яких коливаються між Головним поясом і троянськими точками Юпітера. Однак відкритий об’єкт, на думку вчених, має орбіту, що лише частково відповідає цьому класу.

Для перевірки своїх теорій вони використали телескопи Astrophysical Research Consortium і Magellan Baade. Спостереження підтвердили їхню думку про проміжну сутність об’єкта. Він рухається орбітою між Юпітером і Головним поясом, часто зближуючись із гігантською планетою. Більшу частину часу він здається схожим астероїд, але при наближенні до Сонця починає проявляти кометну активність. Тобто в усіх сенсах він є проміжним об’єктом.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine