Hubble зробив анімацію руху міжзоряної комети

Новини астрономії, астрофізики та космології

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення міжзоряної комети Борисова (2I/Borisov), отримане 12 жовтня, а також анімацію її руху. Загалом орбітальний телескоп спостерігав «міжзоряну гостю» протягом семи витків.

У момент знімання комета перебувала на відстані 420 млн км від Землі, рухаючись у напрямку до перигелію. Її геліоцентрична швидкість становила 41,7 км/с, що набагато перевершує значення третьої космічної швидкості для цієї відстані.

Комета Борисова пройде перигелій своєї орбіти 7 грудня. 28 грудня відбудеться її максимальне зближення із Землею. Вчені планують скористатися цією можливістю та отримати найбільш детальні зображення «міжзоряної гості». Вести її знімання буде також Hubble. Астрономи вже зарезервували кілька орбіт космічного телескопа для спостережень у січні 2020 року.

Анімація руху комети Борисова. Джерело: NASA, ESA and J. DePasquale (STScI)

Після проходження перигелію комета Борисова почне залишати Сонячну систему, рухаючись у напрямку сузір’я Телескопа. Уже до середини наступного року вона віддалиться на 800 млн км від Сонця — це більше середнього радіуса орбіти Юпітера. За поточної швидкості кометі знадобиться приблизно 9 тис. років, щоб пройти відстань в один світловий рік. Не виключено, що в далекому майбутньому вона знову здійснить візит у якусь зоряну систему.

За матеріалами https://www.spacetelescope.org