Hubble зазнімкував тінь чорної діри

Багато найбільш дивовижних знімків земного неба робляться під час заходу Сонця, коли світло пробивається через хмарність, яка лежить біля лінії горизонту. У такі моменти на небі з’являється справжнє полотно, складене з яскравих променів і тіней від хмар.

Галактика IC 5063 (фото Hubble). Джерело: NASA, ESA, and W.P. Maksym (CfA)

Цікаво, що подібний ефект можна спостерігати не тільки на Землі, а й у далекому космосі. Як наочний приклад можна привести зображення, отримане космічним телескопом Hubble. На ньому зображена спіральна галактика IC 5063, розташована в сузір’ї Індіанця.

Знімок демонструє дуже ефектну картину променів та тіней, що походять від IC 5063. Астрономи простежили їх до ядра галактики, де розташована надмасивна чорна діра. Вона активно поглинає навколишню речовину, що супроводжується виділенням великої кількості енергії. Вчені розробили кілька гіпотез, які пояснюють виникнення світлового феномену. Сама інтригуюча з них передбачає, що тіні, які ми спостерігаємо, відкидаються пиловою структурою, яка оточує чорну діру та має форму величезного бублика (тора).

За матеріалами https://spacetelescope.org