Hubble зазнімкував самопливну «галактику-медузу»

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове яскраве зображення. На ньому можна побачити галактику JW39.

Галактика JW39 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. Gullieuszik and the GASP team

Галактика JW39 розташована на відстані 900 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Волосся Вероніки. Однією з її відмітних особливостей є наявність протяжних хвостів, що складаються з пилу, газу та новонароджених зір. Завдяки зовнішній схожості з мацаками, астрономи іноді називають такі об’єкти «галактиками-медузами».

Попри безтурботний вигляд «галактики-медузи», вона перебуває в доволі ворожому середовищі: всередині галактичного скупчення. Порівняно зі своїми більш ізольованими побратимами, галактики в скупченнях часто зазнають потужного гравітаційного впливу з боку сусідів. Він може надати їм досить дивних і химерних форм.

Також не варто забувати, що простір усередині скупчень заповнений гарячою плазмою. Не зважаючи на її крайню розрідженість, вона чинить помітний вплив на галактики, що рухаються крізь неї, подібно до того, як течія уповільнює плавців. Під час процесу, відомого як відрив під тиском, плазма діє як зустрічний вітер, несучи газ і пил із галактик, що призводить до утворення характерних шлейфів на кшталт тих, що прикрашають JW39. Згодом речовина в них охолоджується та ущільнюється, що призводить до формування нових зоряних систем.

Цей процес може мати дуже серйозний вплив на подальшу долю галактик. Згодом вони можуть втратити всі запаси газу та повністю позбутися можливості формувати нові зорі.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine