Hubble зазнімкував галактику з трильйоном зір

Новини астрономії, астрофізики та космології

На цьому знімку з архіву телескопа Hubble зображена спіральна галактика Messier 98 (M98). Вона була відкрита у 1781 році французьким астрономом П’єром Мешеном (Pierre Méchain) і згодом внесена до знаменитого каталогу туманностей Шарля Месьє (Charles Messier), ставши одним з його найтьмяніших об’єктів.

Галактика M98 (знімок Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, V. Rubin et al.

Зараз ми знаємо, що M98 розташована на відстані 45 млн світлових років. Вона належить до змішаного типу, поєднуючи риси двох основних класів спіральних галактик — з центральною перемичкою (баром) та без неї.

M98 набагато більше Чумацького Шляху. За сучасними оцінками, вона містить близько трильйона зір. Знімок обсерваторії Hubble демонструє характерну павутину коричневих смуг, що розтягнулися по всьому галактичному диску та складаються з космічного пилу. Це є ознакою того, що в галактиці є велика кількість сировини для «виробництва» нових світил. На високі темпи зореутворення також вказує активність її ядра та яскраві спіральні рукави.

Представлене зображення галактики отримане телескопом Hubble у 1995 році за допомогою камери WFPC2. Воно складене зі знімків, зроблених як у видимому так і у ближньому інфрачервоному діапазоні.

За матеріалами https://www.nasa.gov