Hubble сфотографував «зв’язані» галактики

Представлене зображення, отримане телескопом Hubble, демонструє об’єкт далекого космосу, відомий під позначенням Arp 86. Він складається з двох взаємодіючих галактик (NGC 7752 и NGC 7753), розташованих на відстані 220 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Пегасу.

Взаємодіючі галактики NGC 7752 та NGC 7753 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble and NASA, Dark Energy Survey, J. Dalcanton

На знімку домінує спіральна галактика NGC 7753. Ми можемо детально розглянути її структуру та спіральні рукави. Завдяки ракурсу зйомки створюється враження, що один із них «дотягується» до NGC 7752, з’єднуючи їх, неначе міст. Але це лише ілюзія. Також можна звернути увагу на те, що спіральні рукави масивнішої галактики густо всіяні скупченнями яскравих блакитних світил. Це є наслідком спалаху зореутворення, викликаного гравітаційною взаємодією з її сусідкою.

Що стосується NGC 7752, то для неї таке близьке сусідство не віщує нічого хорошого. У майбутньому вона буде або просто викинута в міжгалактичний простір, або ж повністю поглинена своїм більшим компаньйоном.

За матеріалами: https://esahubble.org