Hubble зазнімкував галактики, що стикаються

На честь початку нового року фахівці групи супроводу місії Hubble опублікували колаж із зображень шести пар галактик, що стикаються. Знімки були зроблені в межах огляду HiPEEC.

Галактики, що стикаються NGC 3256, NGC 1614, NGC 4194, NGC 3690, NGC 6052 і NGC 34. Джерело: ESA/Hubble, NASA

Колаж демонструє такі об’єкти (починаючи з верхнього лівого кута): NGC 3256, NGC 1614, NGC 4194, NGC 3690, NGC 6052 і NGC 34. Вони розташовані на відстанях від 100 до 280 млн світлових років від Чумацького Шляху.

Мета огляду HiPEEC полягає у вивченні зореутворення в галактиках, що стикаються. Зазвичай подібні події призводять до радикальної зміни їхньої структури і зоряного населення. Гравітаційна взаємодія ущільнює газопилові хмари, що призводить до прискорення темпів народження нових світил. Одним із її результатів є утворення величезних зоряних скупчень, маса яких може перевищувати масу Сонця в мільйони разів. Для порівняння: маса подібних скупчень, що виникають у Чумацькому Шляху, в середньому становить 10 тис. сонячних.

Зоряні скупчення, що утворюються в результаті галактичних зіткнень, вирізняються не тільки величезною масою, а й великою яскравістю. Їх можна без особливих зусиль розрізнити на знімках обсерваторії Hubble. Навіть після того, як зіткнення завершується і новоутворена галактика «заспокоюється», ці скупчення ще довго продовжують сяяти, виступаючи в ролі наочного свідоцтва подій, що відбулися.

За матеріалами https://esahubble.org