Hubble сфотографував зіткнення галактик

На честь початку нового року фахівці групи супроводу місії Hubble опублікували колаж із фотографій шести пар галактик, що зіштовхуються. Знімки були зроблені у рамках огляду HiPEEC.

Галактики, що зіштовхуються NGC 3256, NGC 1614, NGC 4194, NGC 3690, NGC 6052 та NGC 34. Джерело: ESA/Hubble, NASA

Колаж демонструє такі об’єкти (починаючи з верхнього лівого кута): NGC 3256, NGC 1614, NGC 4194, NGC 3690, NGC 6052 та NGC 34. Вони знаходяться на відстані від 100 до 280 млн світлових років від Чумацького Шляху.

Мета огляду HiPEEC полягає у вивченні зореутворення в галактиках, що зіштовхуються. Як правило, подібні події призводять до радикальної зміни їх структури та зоряного населення. Гравітаційна взаємодія ущільнює газово-пилові хмари, що призводить до прискорення темпів народження нових світил. Одним із його результатів є утворення величезних зоряних скупчень, маса яких може перевищувати масу Сонця в мільйони разів. Для порівняння: маса подібних скупчень, що виникають у Чумацькому Шляху, у середньому становить 10 тис. сонячних.

Зоряні скупчення, що утворюються в результаті галактичних зіткнень, відрізняються не тільки величезною масою, але й великою яскравістю. Їх можна без особливих труднощів розрізнити на знімках обсерваторії Hubble. Навіть після того, як зіткнення завершується і галактика, що новоутворилася, «заспокоюється», ці скупчення ще довго продовжують сяяти, виступаючи в ролі наочного свідчення подій, що відбулися.

За матеріалами: https://esahubble.org