Hubble сфотографував п’ять зображень далекого квазара

На перший погляд це зображення, отримане телескопом Hubble, демонструє якийсь дивовижний об’єкт далекого космосу — чотири яскравих джерела світла, що оточують центральну галактичну пару. Але лише частина з цих об’єктів існує насправді. Інші являють собою оптичну ілюзію, існування якої було вперше передбачене Загальною теорією відносності.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Закладинка

До товару

Гравитаційна лінза 2M1310-1714. Джерело: ESA/Hubble & NASA, T. Treu

В реальності ми спостерігаємо лише три об’єкти — пару галактик на передньому плані та далекий фоновий квазар, відомий під позначенням 2M1310-1714. Гравітація галактик зіграла роль гігантської лінзи, посиливши світло квазара (що зробило можливим його спостереження) і в буквальному сенсі викрививши його. Через це у нас виникає враження, начебто галактики оточені чотирма яскравими об’єктами, в той час як насправді він один, і при цьому перебуває набагато далі.

Більш детальний аналіз даних показав, що гравітаційна лінза створила не чотири, а п’ять зображень квазара. У центрі знімка обсерваторії Hubble можна помітити слабку цятку, яка відповідає ще одній його «копії».

За матеріалами: https://esahubble.org

Новини інших медіа