Hubble сфотографував кулясте скупчення NGC 6141

Це зображення, отримане телескопом Hubble, демонструє рій численних зірок, що нагадують сніжинки в зимову ніч. Так виглядає кулясте скупчення NGC 6141, розташоване у сузір’ї Скорпіона на відстані приблизно 44 тис. світлових років від Сонця і у 13 тис. світлових років від центру Чумацького Шляху.

NgC 6441. Джерело: ESA/Hubble & NASA, G. Piotto

NGC 6141 — одне з найбільших та найяскравіших подібних скупчень у нашій Галактиці. Його маса в 1,6 млн разів перевищує масу Сонця. Воно містить чотири пулсари, багато змінних зірок типу RR Ліри та планетарну туманність. Поки що астрономи знайшли лише чотири об’єкти цього класу в кулястих скупченнях.

Як правило, зірки, що входять до складу таких скупчень, містять невелику кількість важких елементів. Це означає, що вони утворилися невдовзі після Великого Вибуху. Тому такі утворення вважаються одними з найстаріших об’єктів у Всесвіті. Проте NGC 6141 є винятком: спостереження свідчать про те, що його населення має досить високу металічність, а це може вказувати на відносну молодість цього «зоряного рою» порівняно з іншими кулястими кластерами.

За матеріалами: https://spacetelescope.org