Hubble сфотографував галактику з подвійною перетинкою

Це вражаюче зображення, отримане космічною обсерваторією Hubble, демонструє спіральну галактику NGC 1365, розташовану в сузір’ї Печі на відстані 56 млн світлових років.


Галактика NGC 1365 (Фото телескопа Hubble). Джерело: ESA/Hubble, NASA, J. Lee і команда PHANGS-HST

NGC 1365 помітно більша за Чумацький Шлях: діаметр її диска оцінюється у 200-250 тисяч світлових років. Ще однією цікавою особливістю цієї галактики є подвійна перетинка. Так називають структуру, що перетинає галактичне ядро та складається з зірок і міжзоряного газу. На відміну від більшості інших «зоряних островів», NGC 1365 має відразу два перетинки. Велика з’єднує внутрішні області спіральних рукавів із галактичним центром, а менша розташований всередині основної — її можна побачити на інфрачервоних зображеннях.

На фотографії також видно безліч яскравих розсіяних скупчень новонароджених світил, що прикрашають спіральні рукави NGC 1365. У галактиці відбуваються активні процеси зореутворення. Серед іншого, це проявляється у частих спалахах наднових. За останні 60 років астрономи зареєстрували тут чотири таких події.

Зображення NGC 1365 було отримане обсерваторією Hubble у рамках огляду, в якому також брав участь комплекс радіотелескопів ALMA. Його метою є вивчення процесів зореутворення в сусідніх галактиках.

За матеріалами: https://spacetelescope.org