Hubble показав злиття двох галактик

Новини астрономії, астрофізики та космології

Завдяки космічному телескопу Hubble астрономи отримали барвисте зображення пари галактик UGC 2369, що взаємодіють, розташованих на відстані близько 130 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Овна.

Пара галактик UGC 2369, що зливаються. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Evans

Галактики перебувають у процесі злиття. Їхні структури вже почали спотворюватися під дією сил гравітації. На знімку можна побачити тонкий перешийок, що з’єднує обидві системи, що складається з газу, пилу і зірок. Він утворився внаслідок витягування матеріалу у міжгалактичний простір.

Зіткнення між галактиками дуже поширені у Всесвіті. Вважається, що за свою історію Чумацький Шлях поглинув чимало карликових «сусідів». Проте попереду на нього чекає більш грандіозна подія: через три-чотири мільярди років він приступить до злиття зі своєю більшою сусідкою — галактикою Туманність Андромеди. Цей процес розтягнеться на кілька мільярдів років. Комп’ютерні симуляції показують, що коли злиття завершиться, на місці обох зіркових систем залишиться одна гігантська еліптична галактика. Вчені вже дали цій майбутній структурі ім’я “Млекомеда” (Milkomeda).

За матеріалами: https://spacetelescope.org