Hubble не зміг переключитися на резервний блок пам’яті

Команді супроводу місії Hubble не вдалося підключити модуль резервної пам’яті свого бортового комп’ютера. Через це обсерваторія поки не змогла відновити наукові спостереження.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

Нинішні проблеми телескопа Hubble виникли 13 червня, коли його бортовий комп’ютер NSSC-1, відповідальний за моніторинг і координацію всіх наукових інструментів, перестав реагувати на команди. Це призвело до того, що обсерваторія увійшла у безпечний режим. Намагаючись вирішити проблему, інженери перезавантажили комп’ютер, але незабаром він знову перестав працювати.

Проаналізувавши телеметрію, фахівці дійшли висновку, що найімовірнішою причиною збою є проблеми з блоком пам’яті, та вирішили замінити його резервним. Однак Hubble не виконав команду запуску модуля резервного копіювання, а наступного дня знову не зміг запустити ані відключені, ані резервні модулі.

Через це співробітники групи супроводу знову взяли паузу, щоб проаналізувати всі доступні дані та спробувати зрозуміти причину проблем. Варто зазначити, що телескоп оснащений двома комп’ютерами NSSC-1, кожен із яких має чотири незалежні блоки пам’яті. Тому, якщо виправити збій буде неможливо, інженери переключать Hubble на резервну систему.

За матеріалами: https://www.nasa.gov