У ніч з 18 на 19 травня жителі Іспанії та Португалії мали змогу стати свідками рідкісного видовища: падіння дуже яскравого синьо-зеленого боліда, який стрімко пронісся по небу. Надалі з’ясувалося, що його джерелом було тіло, що увійшло в земну атмосферу, діаметром 0,5 – 1 метр, яке рухалося зі швидкістю 45 км/с.

На думку дослідників з ESA, космічний гість був фрагментом комети. Він згорів повністю в небі над Атлантичним океаном на висоті приблизно 60 км.

Незабаром після падіння боліда соцмережі заполонила маса відеозаписів, на яких можна побачити його проліт. Деякі були зроблені відеореєстраторами, інші — камерами спостереження, треті — випадковими свідками, які в цей момент вели фільмування. Але один зроблений у Португалії запис сподобався користувачам всесвітньої мережі найбільше. На ньому зображені гуси, які в момент прольоту боліда спантеличено подивилися на небо.

Запис став вірусним і миттєво розійшовся інтернетом. Незабаром численні користувачі стали створювати різні арти з птахами, що дивляться на метеор. Багато хто провів явні паралелі з динозаврами, які 65 мільйонів років тому так само здивовано дивилися на небо.

Джерело: @AustinTByrd

Щоправда, не обійшлося без певного протиріччя, яке чудово ілюструє стан сучасних медіа. Попри те, що на записі явно фігурують гуси, в оригінальному відео написано, що це качки. І тому основна маса артів супроводжується тегом #meteorducks — хоча, звісно, знайшлося багато користувачів, які звернули увагу на цю розбіжність.

У будь-якому разі все це анітрохи не применшує таланту їхніх авторів, які змогли подарувати нам трохи радості й тепла. Ось деякі з найкращих робіт, зібраних з просторів всесвітньої павутини.

Джерело: @itsokparidhi
Джерело: @WeSatInTheCar  
Джерело: @ekumellow  
Джерело: @iamdivyanshi_  
Джерело: @solarsystemsith
Джерело: @Ikigai_Art
Джерело: @nyakaio
Джерело: @prenkuchan
Джерело: @gnat_fly

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна