Ілон Маск давно є суперечливою фігурою для NASA. Але зараз, коли мільярдер пішов у політику «покращувати» життя у США під крилом Дональда Трампа, його дії викликають безпрецедентне обурення серед співробітників агенції.

Як повідомляє колишній астробіолог NASA Кіт Коуінг, під час нещодавньої зустрічі у Центрі Годдарда згадка про мільярдера викликала шквал насмішок та освистування серед присутніх. Причиною став його новий указ, що зобов’язує держслужбовців детально звітувати про свою щотижневу роботу — інакше їм загрожує звільнення.
Спершу ця вимога подавалася як добровільна. Проте останній лист, розісланий Управлінням з персоналу, більше не містив такого формулювання.
Some notes from inside the @NASAGoddard all hands this morning:
1. while DOGE people are not currently onsite at GSFC they all have badges and have systems access to everything. They are under no obligation to inform the GSFC center director if they come in or explain what they… pic.twitter.com/65y4ZqYxX8
— NASA Watch (@NASAWatch) March 3, 2025
NASA не надала своїм працівникам жодних офіційних вказівок щодо цієї вимоги, залишивши рішення на їхній розсуд. Ба більше, співробітників попередили, що представники створеного Маском «Офісу ефективності уряду» (DOGE), яких прозвали «молодиками із сокирами», мають безперешкодний доступ до будь-яких об’єктів NASA, можуть з’являтися там у будь-який час і не зобов’язані нікого попереджати про свій візит.
Образи астронавтів
Однак кадрові зміни — не єдине, що розпалює напругу між Маском і NASA. Минулого місяця мільярдер зробив кілька суперечливих заяв, зокрема про екіпаж місії Boeing Starliner. Він стверджував, що астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс нібито залишені на МКС через політичні причини, хоча ця інформація не відповідає дійсності.
Hey @ElonMusk, when you finally get the nerve to climb into a rocket ship, come talk to the three of us. https://t.co/9BOL1FQOZp
— Captain Mark Kelly (@CaptMarkKelly) February 21, 2025
Колишній астронавт і сенатор Марк Келлі різко відповів Маску у Twitter, заявивши: «Коли нарешті наберешся сміливості полетіти в космос на космічному кораблі, приходь поговорити з нами». Його підтримав і брат-близнюк, астронавт Скотт Келлі, засудивши слова Маска, які він вважає образливими для екіпажу МКС.
Заборони в NASA
Крім того, нова політика NASA щодо заборони символіки ЛГБТ у робочому середовищі теж викликала резонанс. Багато хто вважає, що такі кроки узгоджуються з ідеологічною позицією Маска щодо боротьби з так званим «пробудженням» у федеральних структурах.
Колись Маск і NASA були партнерами, а SpaceX вважалася зразком успішної співпраці держави та приватного бізнесу в космосі. Сьогодні згадка Маска в космічній агенції викликає глузливі репліки. Чи стане цей конфлікт точкою неповернення — питання часу.
Раніше ми розповідали про те, чому Маск воює з NASA.
За матеріалами nasawatch.com