Гора Мерилін очима апарата LRO

Космічні технології

На цьому зображенні, отриманому апаратом LRO, показана характерна трикутна формація, відома як гора Мерилін (Mount Marilyn). Вона є частиною гірського хребта Секкі (Montes Secchi), що розділяє Море Спокою та Море Достатку. Висота гори становить 1400 м. Вона утворилася 4 млрд років тому внаслідок падіння на Місяць великого астероїда.

Гора Мерилін (знімок LRO). Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Ця деталь місячного рельєфу зіграла важливу роль у програмі Apollo. Під час планування посадок на Місяць американські астронавти вибрали низку візуальних орієнтирів, що запам’ятовуються. Їхня поява в ілюмінаторі посадкового модуля в певний час означала, що спуск проходить у штатному режимі і корабель не збився з курсу. Гора Мерилін була одним із ключових орієнтирів, використаних під час історичної висадки Apollo 11. Побачивши її, екіпаж отримав підтвердження того, що модуль рухається за правильною посадковою траєкторією до наміченої ділянки в морі Спокою.

Для зручності кожен з візуальних орієнтирів отримав власне позначення. У випадку з горою Мерилін ім’я було обрано астронавтом Джеймсом Ловеллом (James Lovell), який помітив її під час експедиції Apollo 8. Він назвав її на честь своєї дружини. Протягом майже 50 років це ім’я було неофіційним. Формально ця височина носила позначення Secchi Theta. Лише влітку 2017 року Міжнародний астрономічний союз затвердив ім’я «Мерилін», як офіційне найменування гори.

За матеріалами http://lroc.sese.asu.edu