Представлений знімок опублікований на сайті місії Hubble. На ньому зображена галактика NGC 3254, розташована на відстані близько 100 мільйонів світлових років у сузір’ї Малого Лева.

Як і наш Чумацький Шлях, ця галактика є спіральною. Однак їх не можна назвати «близнюками»: NGC 3254 також належить до так званих сейфертівських галактик. Подібні об’єкти мають яскраві ядра, що є потужними джерелами випромінювання та викидають струмені газу зі швидкостями до кількох тисяч кілометрів за секунду. Вони генерують приблизно стільки ж енергії, скільки ціла «нормальна» галактика відповідного розміру. Через це їхні ядра іноді образно називають галактичними «машинними відділеннями». Джерелом такої активності є центральні надмасивні чорні діри, що перебувають у процесі поглинання речовини.
Сейфертівські галактики досить поширені й складають до 10% від усіх відомих зоряних систем. При цьому, на відміну від набагато активніших квазарів, вони розташовані значно ближче до Чумацького Шляху. Це дає можливість досліджувати галактику в цілому, а не лише її ядро. Тому астрономи активно вивчають подібні об’єкти, сподіваючись наблизитися до розуміння природи квазарів.
Зображення NGC 3254 було отримане за допомогою встановленої на телескопі Hubble камери WFC3. Воно складене зі знімків, зроблених у видимому та інфрачервоному діапазонах.
За матеріалами: https://esahubble.org