Представлена добірка фотографій була отримана за допомогою літаків і безпілотників. Вони демонструють те, що залишилося від Аресібо, який до недавнього часу був найбільшим у світі радіотелескопом із суцільною апертурою.
Інженерні прогнози про те, що в разі чергового обриву підтримуючого троса почнеться ланцюгова реакція руйнування, повністю підтвердилися. На зображеннях видно, що верхівки всіх трьох опорних веж, до яких за допомогою тросів була прикріплена 900-тонна платформа з інструментами та опромінювачем, просто зламалися. В результаті вона впала на 305-метрову чашу рефлектору.
За попередніми оцінками, інші об’єкти обсерваторії — такі, як інформаційний центр для відвідувачів і 12-метровий допоміжний телескоп, що використовувася для радіоастрономічних спостережень — також були сильно пошкоджені. Оскільки весь персонал наукового комплексу був евакуйований ще 6 листопада, в результаті обвалу платформи ніхто не постраждав.
Національний науковий фонд, який управляє обсерваторією, оголосив про намір відремонтувати 12-метровий телескоп і будівлю, де знаходиться лідар, задіяний в атмосферних дослідженнях. Таким чином, якась частина комплексу все ж продовжить працювати. Але навіть зараз можна з упевненістю сказати, що для фундаментальної науки Аресібо втрачений назавжди.
За матеріалами: https://www.nsf.gov