Фото дня: Японія очима супутника Sentinel-3

Новини астрономії, астрофізики та космології Фото космосу

Японський архіпелаг складається з більш ніж 6 тис. островів, які тягнуться на 3000 км від Охотського до Філіппінського моря. Колись він був частиною східної Євразії. Але рух літосферних плит призвів до того, що ці території «відірвалися» від континенту, а на місці розриву утворилося Японське море. Вважається, що описані події сталися приблизно 15 млн років тому.

Японія з космосу. Джерело: ESA

Представлене зображення, отримане супутником Sentinel-3, демонструє чотири основні острови Японії. У правому верхньому куті видно Хоккайдо, нижче розташований Хонсю — найбільший острів Країни Вранішнього Сонця, на нього припадає 60% від загальної площі, тут проживають 104 зі 126 млн жителів усієї країни.

На знімку можна розглянути три великі сірі зони на території Хонсю. Перша, розташована на сході острова, поблизу узбережжя — це агломерація Великого Токіо. Дві інші, урбанізовані регіони Нагої та Осаки. Якщо придивитися, на південний захід від Токіо можна помітити білу цятку. Це засніжена вершина гори Фудзі.

Під нижнім (південним) краєм Хонсю розташований Сікоку — найменший острів з «основної» четвірки. У лівому куті помітний острів Кюсю. На його території знаходиться гора Асо — найбільший вулкан Японського архіпелагу.

За матеріалами http://www.esa.int