Фото дня: виверження на Канарських островах

19 вересня почав вивергатися вулкан Кумбре-В’єха, розташований на острові Пальма Канарського архіпелагу. Потік викинутої ним лави вже знищив 450 будинків, кілька десятків кілометрів доріг, а також плантації бананів, авокадо та винограду, вирощуванням яких займається більшість місцевого населення. Наразі влада острова евакуювала дев’ять тисяч осіб, і ця кількість, швидше за все, найближчими днями збільшиться.

Представлені зображення демонструють вигляд Кумбре-В’єха з космосу. Вони були отримані 26 вересня супутником Landsat 8.

Перше фото зроблене у природних кольорах. На ньому можна спостерігати викинутий вулканом шлейф, що складається з попелу, діоксиду сірки й інших вулканічних газів. Також ми можемо побачити потік лави, що рухається до океану. Вона покрита кіркою і тому має темний колір. Друге фото зроблено в інфрачервоному діапазоні та дозволяє докладно роздивитися структуру лавового потоку.

У північній частині острова, на горі Роке де Лос Мучачос, розташований найпотужніший наземний телескоп, що працює у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні (діаметр його головного дзеркала складає 10,5 м). Згідно з останніми повідомленнями, виверження не спричинило його критичних пошкоджень.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov