Фото дня: вирубування лісів у Болівії

При погляді це зображення може здатися, що перед нами картина якогось художника-авангардиста. Але насправді це супутниковий знімок, який демонструє процес перетворення джунглів на сільгоспугіддя.

Наслідки вирубування лісів у Болівії. Джерело: ESA

На знімку змальований один із регіонів Болівії. Колись він був повністю вкритий джунглями. Але в 1980-х роках сюди почали переселятися жителі з високогірного регіону Альтіплано, що призвело до початку вирубки лісів з метою використання землі, яка звільнилася, для сільського господарства. Місцевий клімат дозволяє фермерам збирати два врожаї на рік.

Використовуваний у Болівії спосіб вирубки джунглів характеризується радіальними візерунками, які добре видно на супутникових знімках. Площа одного «квадрату» становить близько 20 км².

У центрі кожного окремого поля розташоване невелике поселення, яке, як правило, має церкву, школу та футбольний майданчик. Вони з’єднані мережею доріг, які є межами ділянок. На фото можна побачити річки, що протікають через поля. Довгі тонкі смуги землі у правій верхній частині зображення, швидше за все, є посівами сої.