Фото дня: величний Юпітер

Новини астрономії, астрофізики та космології Фото космосу

Юпітер не просто є найбільшою планетою Сонячної системи. Його маса більш ніж удвічі перевищує сумарну масу всіх інших об’єктів, що обертаються навколо Сонця, включаючи планети, їх супутники, астероїди та комети.

Юпітер. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

Це зображення демонструє газовий гігант у всій красі. Воно було отримано апаратом Juno під час чергового зближення з Юпітером, що відбулося 17 лютого 2020 р. У кадр в основному потрапила південна півкуля найбільшої планети. На фото можна побачити безліч деталей юпітеріанської атмосфери, включаючи численні вихори, а також верхівки хмар, що складаються з аміаку та сірководню.

У складі Юпітера в основному домінують водень та гелію, що ріднить його зі світилами. Втім, попри популярну оману, планету складно назвати зіркою, що не вдалася. Для цього маса Юпітера мала б бути хоча б у 13 разів більшою, ніж зараз. Тоді він би класифікувався як коричневий карлик.

Представлене зображення було скомбіноване із чотирьох окремих знімків, зроблених з дистанції від 49,5 тис. до 100,4 тис. км. Подальша обробка виконана астроентузіастом Кевіном Джіллом (Kevin M. Gill).

За матеріалами: https://www.nasa.gov