Фото дня: «прозора» галактика ESO 318-13

На представленому знімку, зробленому орбітальним телескопом Hubble, зображена галактика ESO 318-13, розташована на відстані 18 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Насоса. На знімку вона виглядає виключно яскраво та чітко — складається враження, що ми можемо поштучно перерахувати її зорі.

Галактика ESO 318-13. Джерело: ESA/Hubble & NASA

Причина такого ефекту полягає в тому, що ESO 318-13 практично позбавлена пилу. Розсіяна в міжзоряному просторі пилова матерія добре поглинає видиме світло, збільшуючи оптичну щільність галактик і надаючи їм «рельєфності», але приховуючи деталі їхньої внутрішньої структури.

ESO 318-13 класифікується, як неправильна галактика. На відміну від еліптичних та спіральних систем, вони не мають чіткої структури та вираженого ядра. На знімку також можна побачити низку інших об’єктів. Дуже яскрава зоря в центрі ESO 318-13 насправді розташована в межах Чумацького Шляху. У правій частині добре помітна дифузна пляма. Якщо придивитися, можна помітити, що вона має спіральну структуру — насправді це просвічує крізь ESO 318-13, фонова галактика.

За матеріалами http://www.esa.int