Фото дня: підготовка «марсіанської» Atlas V

5 травня з космодрому на базі Ванденберг відбудеться пуск ракети Atlas V. Вона відправить до Марса місію InSight. Апарат призначений для вивчення тектонічної активності та внутрішньої будови Червоної планети. InSight має доставити на Марс два ключові інструменти: сейсмометр SEIS та зонд для вимірювання теплового потоку.

Обидва прилади будуть вивантажені зі спускального модуля за допомогою роботизованої руки та встановлені на поверхні. SEIS повинен реєструвати коливання від марсотрусів та падінь метеоритів, що дозволить визначити рівень сейсмічної активності та особливості внутрішньої будови Марса. Що стосується зонда, то він має пробурити триметрову свердловину й виміряти кількість тепла, що виходить з внутрішніх шарів планети.

Insight в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Варто зазначити, що InSight стане першим американським міжпланетним апаратом, запущеним з бази Ванденберг. Раніше всі подібні місії NASA вирушали у космос з мису Канаверал. Тому майбутній запуск певною мірою можна назвати історичним.

Підготовка «марсіанської» Atlas V вже почалася. На представлених вище знімках можна побачити процес розміщення компонентів ракети у приміщенні вертикального складання. Перший ступінь Atals V був доставлений 3 березня. За три дні на неї встановили розгінний блок Centaur. Ще за два дні, перехідний відсік. Він з’єднує розгінний блок із головним обтічником. Що стосується безпосередньої самої станції InSight, то вона буде встановлена на ракету у квітні.

За матеріалами https://spaceflightnow.com