Фото дня: перлини Індійського океану

Представлений знімок зроблений 26 серпня 2015 року супутником Sentinel-2. На світлині зображені Мальдівські острови. Їх часто називають «перлинами Індійського океану».

Мальдівські острови. Знімок із супутника Sentinel-2. Джерело: ESA

Мальдівські острови являють собою ланцюг із 26 атолів, що складаються з майже 1200 коралових острівців. Багато з них видно на знімку. Бірюзові кольори позначають чисті мілководдя, червоний колір — наземну рослинність. На знімок також потрапили різні хмарні утворення в небі над архіпелагом.

Мальдівські острови користуються великою популярністю у туристів. Щорічно їх відвідують понад 600 тис. осіб, що перевищує населення всього архіпелагу. На жаль, майбутнє Мальдів аж ніяк не виглядає безхмарним. Туристичний потік, що збільшується, створює дедалі більше й більше навантаження на тендітні місцеві екосистеми.

Столиця Мальдів — місто Мале. Джерело: Shahee Ilyas

Але ще серйознішим викликом є глобальне потепління. Мальдівські острови є найнижчою країною на Землі. 80% їхньої території знаходиться на висоті менше одного метра над рівнем моря. Найвища точка архіпелагу розташована на позначці 2,4 м. За даними супутникових спостережень за минулі чверть століття рівень світового океану зріс на 7,5 см, водночас за останні кілька років швидкість підйому різко збільшилася і зараз становить 4,8 мм/рік. При збереженні подібних темпів вже до кінця поточного століття більша частина Мальдів може повністю піти під воду.

За матеріалами https://www.esa.int

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна