Фото дня: «нахилений» кратер Хоука

На цьому зображенні, отриманому апаратом LRO, зображено кратер Хоука. Він названий на честь доктора Рея Хоука — дослідника, який присвятив своє життя вивченню Місяця. Діаметр цієї ударної формації складає 13,2 км. Вона знаходиться на звороті Місяця на північ від 320-кілометрового кратера Шредінгер.

Кратер Хоука. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Ключова особливість кратера Хоука — його «нахил». Він виник через те, що тіло-імпактор потрапило у внутрішню частину валу більшого кратера Гротріан. За астрономічними масштабами це сталося відносно нещодавно. Молодість кратера видають «свіжість» його структур, світлі промені, а також помітні на знімку фрагменти темнішої речовини, ймовірно викинутої ударом з глибини.

Кратер Хоука та кратер Гротріан. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Кратер Хоука отримав своє ім’я у березні 2018 року. За правилами Міжнародного астрономічного союзу, деталі рельєфу на тілах Сонячної системи можна називати лише на честь вже померлих людей. При цьому, з моменту їхньої смерті має пройти щонайменше два роки. Цей час необхідний для того, щоб наукова спільнота у спокійному оточенні могла оцінити важливість досягнень людини та вирішити, чи заслуговує вона, щоб її пам’ять увічнили подібним чином.

За матеріалами http://lroc.sese.asu.edu