Фото дня: надихаючись «Інтерстелларом»

Вершина чилійської гори Ла-Сілья є домом майже для двох десятків різних телескопів. Половина з них належить Європейській південній обсерваторії ESO. На її сайті часто можна зустріти дуже видовищні знімки Ла-Сілья та зоряне небо над нею. Але представлене зображення виділяється серед них.

Ніч на вершині гори Ла-Сілья. Джерело: P. Horálek/ESO

Знімок був зроблений фотоамбасадором ESO Петром Горалеком (Petr Horálek). Він був натхненний одним із постерів фільму Крістофера Нолана «Інтерстеллар». Горалек хотів передати почуття «міжзоряних моментів», які можна відчути на вершині Ла-Сілья в оточенні найскладніших телескопів на нашій планеті.

На знімку Горалека стрічка Чумацького Шляху виступає як своєрідний космічний мост, що з’єднує два телескопи. Ліворуч можна побачити 3,6-метровий рефлектор ESO. Праворуч — субміліметровий телескоп Швеції-ESO. Хоч він і припинив роботу у 2003 році, але його антена, як і раніше, знаходиться на вершині гори. У правому верхньому кутку кадру над стрічкою Чумацького Шляху помітні два вірні супутники нашої галактики — Велика та Мала Магелланові хмари. Яскрава червона пляма в центрі зображення – туманність Гама, а особливо яскрава цятка у нижньому лівому кутку — планета Юпітер.

За матеріалами http://eso.org