Фото дня: Гренландія з космосу

Представлений знімок було зроблено 29 липня 2019 р. одним із супутників проєкту Sentinel-3. На ньому відбито північно-західну частину Гренландії — найбільшого острова у світі, на якому знаходиться другий за величиною крижаний щит Землі (нагадаємо, що найбільший льодовик планети вкриває Антарктиду).

Знімок Гренландії, зроблений супутником Sentinel-3. Джерело: ESA

Площа крижаного щита Гренландії становить 1,7 млн км2, він займає 80% території острова. Його протяжність із півночі на південь становить майже 2900 км, а ширина на півночі сягає 1100 км. Середня товщина щита – 1500 м.

У центрі знімка можна побачити льодовик Петерманна, який сполучає Гренландський крижаний щит із Північним Льодовитим океаном. Іноді від нього відколюються айсберги. Разом зі скупченнями багаторічного (пакового) льоду вони видно у прибережних водах.

У верхній лівій частині знімка розташована протока Нерса. Він розділяє Гренландію та канадський острів Елсмір. На території останнього розташоване селище Алерт, яке вважається найпівнічнішим населеним пунктом у світі — воно знаходиться всього за 837 км від Північного полюса.

Супутникові спостереження показують, що останні десятиліття темпи танення крижаного щита Гренландії помітно прискорилися. За період з 1992 по 2017 р. острів втратив 3,8 трлн тонн льоду, що призвело до підвищення середнього рівня світового океану на 10 мм. Повне зникнення Гренландського льодовика призведе до підвищення рівня моря на 7,2 м.

Новини інших медіа
Всесвіт виявився складнішим і заплутанішим, ніж думали вчені
Галактичний дисбаланс: давня радіація «вбивала» планети в зародку
Різноманітність під ударом: NASA опинились під тиском нових указів адміністрації Трампа
Курйоз із Tesla Roadster у космосі виявив «діру» в захисті Землі від астероїдів
Зонд Ейнштейна виявив загадковий космічний вибух
Менше за Місяць: астрономи знайшли сліди найменшої екзопланети
Не кам’яні й не водні світи: астрономи виявили два «проміжні» мінінептуни
Hubble вперше помітив формування джета у квазара
NASA розробила самовідновлювані колеса для екстремальних умов Марса
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів