Фото дня: чиста кімната, де збирають Mars 2020

Космічні технології Фото космосу

Значна частина міжпланетних апаратів NASA були побудовані силами інженерів Лабораторії реактивного руху (JPL). Їхнє безпосереднє збирання здійснювалося в складальному цеху космічних кораблів, розташованому в каліфорнійському місті Пасадена. Саме тут «народилися» легендарні зонди Pioneer, Voyager, Galileo та Cassini.

Спочатку конструювання всіх апаратів проводилося в одному приміщенні — чистій кімнаті, яку називають High Bay 1. Вхід до неї можливий тільки в спеціальних костюмах, що максимально ізолюють людину від зовнішнього середовища, а повітря туди подають після ретельного очищення від пилу та бактерій. У 1976 році JPL набула другу чисту кімнату: вона знадобилася для забезпечення паралельного складання двох апаратів Voyager.

Представлений знімок, що демонструє загальний вигляд High Bay 1, був зроблений 12 листопада 2019 року — у самий розпал складання ровера Mars 2020. У кадрі можна побачити всі основні компоненти місії: перелітний модуль, систему «небесного крана» та сам марсохід. У лютому космічний апарат покине High Bay 1 і вирушить на мис Канаверал, де його почнуть готувати до запуску. Місце, що звільнилося, займуть компоненти супутника NISAR. Після нього інженери розпочнуть складання міжпланетного зонда Europa Clipper.

Варто зазначити, що High Bay 1 оснащена спеціальними вікнами, що дають змогу туристам спостерігати за складанням космічних апаратів. Щорічно цією можливістю користуються близько 30 тис. осіб. Крім того, JPL також організовує онлайн-трансляцію з чистої кімнати, яку можна знайти на Youtube.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov