Фото дня: Альпи із космосу

Новини астрономії, астрофізики та космології Фото космосу

Представлене фото було зроблено супутником Sentinel-3A 16 лютого 2019 р. У центрі зображення можна побачити Альпи – найвищий і найдовший гірський хребет Європи. Він розташований на території 8 країн: Франції, Монако, Італії, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Ліхтенштейну та Словенії. Протяжність альпійської дуги становить близько 1200 км, ширина – до 260 км, загальна площа – 200 тис. км2. На її території постійно проживає близько 20 млн осіб.

Альпи. Фотографія зроблена супутником Sentinel-3А. Джерело: contains modified Copernicus Sentinel data (2018), processed ESA, CC BY-SA 3.0 IGO

Крім Альп, на знімку можна побачити й низку інших цікавих об’єктів. Так, привертає увагу характерний серпанок на південь від гір — суміш туману і смогу, «замкнений» в долині річки По.

На фото також потрапили острів Корсика, велика частина Апеннінського півострова та Адріатичне море. Характерний колір останнього (особливо у прибережній зоні) обумовлений забрудненнями, що потрапляють у море з річковими стоками.

Біля східного краю Альп можна побачити блідо-зелене озеро Нойзідлер-Зеї, розташоване на австрійсько-угорському кордоні. Озеро є безстічним, тому рівень води в ньому схильний до великих коливань. Його територія є природоохоронною зоною: у 2001 р. вона була включена до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Також у правій частині знімка помітне найбільше водоймище центральної Європи — озеро Балатон. Воно розташоване біля Угорщини, його протяжність становить 75 км. Смарагдовий колір озера, очевидно, пов’язаний з розмноженням водоростей.

За матеріалами: https://www.esa.int/spaceinimages