​​Firefly отримала сертифікат якості для виробництва ракет

Компанія Firefly Aerospace повідомила про проходження сертифікації системи менеджменту якості (СМЯ) відповідно до стандарту AS9100. З цього приводу гендиректор компанії Том Маркусік (Tom Markusic) сказав: «Сертифікація за AS9100 знаменує собою ключову віху в становленні Firefly, оскільки ми отримали право перейти від розробки до виробництва ракети-носія Alpha. Ми перебуваємо в хорошому становищі, щоб отримати нові контракти та можливості для розвитку».

Вогневе випробування двигуна Reaver. Джерело: Edwards Media

Сертифікація за AS9100 — це перевірка відповідності методикам управління якістю, які стандартизовані та широко застосовуються у всій аерокосмічній промисловості. Firefly використовуватиме програму забезпечення якості, сертифіковану за стандартом AS9100, у виробництві широкого спектра ракетно-космічної техніки, включно з ракетами-носіями Alpha та Beta, місячним спускальним апаратом Genesis і орбітальним транспортним апаратом OTV.

Додатково Firefly зажадала, щоб усі її постачальники також були сертифіковані за стандартом AS9100. Це дасть змогу посилити програму контролю якості та прискорити процес переходу від тестових випробувань до виробництва ракет.

Наразі основні зусилля інженерів Firefly зосереджені на малій ракеті Alpha. Вона зможе доставити до 1000 кг вантажу на орбіту висотою 200 км і до 630 кг — на 550-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. У компанії сподіваються, що дебютний політ нового носія відбудеться в другій половині нинішнього року.

За матеріалами https://firefly.com