Firefly обрала Falcon 9 для запуску місячного апарата

Firefly Aerospace підписала пусковий контракт із компанією SpaceX. Його мета — доставка на Місяць спускного апарата Blue Ghost. Для цієї місії була обрана ракета Falcon 9. Запуск запланований на 2023 рік.

Апарат Blue Ghost (концепт). Джерело: Firefly

Blue Ghost — це власна розробка Firefly. Апарат має сісти в Море Криз на видимій стороні Місяця. На його борту буде десять наукових інструментів і технологічних демонстраторів загальною масою 94 кг, наданих NASA в межах програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services), основна мета якої полягає в залученні комерційних фірм до освоєння Місяця. За це аерокосмічна адміністрація виплатить компанії Firefly суму в розмірі 93,3 млн доларів.

Blue Ghost отримає доволі різноманітне наукове навантаження, зокрема камери, прилади для вивчення властивостей реголіту та місячних надр, датчики для аналізу теплового потоку, інструмент для вивчення взаємодії магнітосфери Землі з сонячним вітром і прототип радіаційно-стійкого комп’ютера. Також він буде задіяний в експерименті з перевірки можливості використання сигналів GPS на місячній поверхні.

Апарат Blue Ghost (концепт). Джерело: Firefly

Оскільки вантажопідйомність Blue Ghost становить майже 150 кг, очікується, що, крім приладів NASA, він також візьме на борт кілька додаткових вантажів від комерційних замовників. Апарат буде розрахований на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб).

Наразі NASA видала шість контрактів за програмою CLPS. Окрім Firefly, їх отримали компанії Intuitive Machines і Astrobotic Technology (по два контракти кожна), а також Masten Space Systems. Цікаво, що для запуску п’яти з шести цих місій будуть використані носії SpaceX. Єдиним винятком є ​​апарат Peregrine (Astrobotic Technology), для відправки якого на Місяць планується задіяти нову ракету Vulcan.