Firefly Aerospace назвала місце пусків ракети Alpha зі східного узбережжя США

Компанія Firefly Aerospace назвала місце пусків своєї малої ракети Alpha зі східного узбережжя США. Ним став космодром на острові Воллопс. До цього планувалося, що ракету запускатимуть з мису Канаверал.

Пуск ракети Alpha. Джерело: Firefly Aerospace

У Firefly Aerospace довга та складна історія. Компанія була заснована ще у 2014 році, але вже у 2017 році збанкрутувала. Її врятував український підприємець і меценат Максим Поляков. Надалі компанії вдалося здійснити успішний пуск ракети Alpha та отримати низку вигідних контрактів.

Наразі основним пусковим комплексом Firefly є стартовий майданчик, розташований на базі космічних сил Ванденберг у Каліфорнії. Водночас ще 2019 року компанія підписала угоду про проведення пусків з території мису Канаверал. Отже, вона змогла б обслуговувати більше клієнтів і виводити вантажі на орбіти з нижчим нахилом. Також передбачалося, що Firefly побудує у Флориді завод із виробництва ракет Alpha.

Тепер ці плани зазнали коригування. Замість мису Канаверал, Firefly запускатиме Alpha з території Середньоатлантичного регіонального космопорту. Він розташований на острові Воллопс біля узбережжя Вірджинії. Firefly використовуватиме стартовий майданчик 0A, який до цього обслуговував ракети Antares.

Ракета Alpha на стартовому майданчику острова Воллопс (концепт). Джерело: Firefly Aerospace

Згідно із заявою представників Firefly, для запусків Alpha будуть потрібні мінімальні зміни майданчика 0A. Перша місія зі східного узбережжя США відбудеться вже 2025 року. При цьому майданчик, як і раніше, використовуватимуть для пусків оновленої версії Antares 330, яку Northrop Grumman розробляє у співпраці з Firefly, а також для більшої ракети-носія MLV, яку створюють компанії.

Новина про плани Firefly з’явилася незадовго до нового пуску ракети Alpha з космодрому на базі Ванденберг. У межах місії Noise of Summer вона повинна буде вивести на низьку орбіту вісім малих супутників, проспонсорованих NASA. Наразі запуск запланований на 27 червня.

Раніше ми розповідали про те, що Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів.

За матеріалами Spacenews