Firefly Aerospace готує до запуску другу ракету Alpha

2 вересня компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет-носіїв і сервісів, провела перший пуск своєї ракети Alpha з Бази космічних сил Ванденберг в Каліфорнії (США).

Ракета Alpha. Джерело: Firefly Aerospace

«Firefly провела перший випробувальний політ своєї ракети Alpha. Цей день ознаменував собою значний прогрес для команди Firefly, оскільки ми продемонстрували, що ми «зайшли» на ринок як компанія, здатна створювати й запускати ракети», – сказав Том Марк’юзік, генеральний директор Firefly Aerospace.

Випробування почалося з номінального зворотного відліку, ракета злетіла 3 вересня в 4:59 за київським часом. Було досягнуто успішне запалювання першого ступеня, відрив від землі і перехід на надзвукову швидкість. Під час польоту на ракеті сталася аномалія, що призвела до безпечного переривання місії Alpha за допомогою системи припинення польоту (FTS). Початковий аналіз польотних даних показав, що проблема з електронікою викликала зупинку одного з чотирьох двигунів першого ступеня Reaver. Firefly проводить ретельне розслідування аномалії про повідомить про основну її причину по його завершенні.

Як було заявлено 2 вересня Центром управління польотами Space Launch Delta 30, ракета Alpha була зупинена «над Тихим океаном в 19:01 за тихоокеанським часом після успішного старту о 18:59… Наслідків для людей, пов’язаних з аномалією, не було».

За дві хвилини і двадцять п’ять секунд польоту команда Firefly отримала значний обсяг польотних даних, які будуть включені в профіль місії для наступної ракети Alpha, в тому числі другої ракети, що в даний час уже збирається і готується до польоту на заводі по виробництву і випробуванням у Бріггсі (штат Техас, США).

«Firefly неймовірно пощастило мати партнерів, які поділяють наше бачення і пристрасть. Найскладніші дні Firefly Aerospace були профінансовані фондом Noosphere Ventures, заснованим Максом Поляковим. На самому початку Макс і я склали план розвитку технологій і бізнесу, в якому перший запуск Alpha був відмічений як складна і важлива точка розвитку, — також заявив Том Маркьюзік. — Ракета Alpha була розроблена групою талановитих і відданих своїй справі технічних директорів. Департамент польотів і тестування Firefly на чолі з Енн Чіннері, Бредом Оброкто і Шоном Райлі побудували пусковий майданчик Firefly і успішно провели перший запуск».

Доктор Макс Поляков, співзасновник і основний інвестор Firefly, сказав: «Перший запуск Alpha став історичним днем для Firefly. Я вітаю і дякую команді, яка старанно працювала, щоб утілити мрію Firefly в реальність. Всього за чотири роки Firefly розробила і запустила орбітальну ракету-носій і будує наш місячний посадковий модуль Blue Ghost, який в 2023 році відправиться на Місяць — значні досягнення за такий короткий час!».

Команда Firefly також дякує своїм партнерам з DADA Holdings, Astera Institute, Canon Ball LLC, Reuben Brothers Limited, SMS Capital Investment LLC, Raven One Ventures, XBTO Ventures, Republic Capital та іншим інвесторам за їхню підтримку.

Firefly вдячна Космічним силам США в особі Space Launch Delta 30 і Базі космічний сил Ванденберг за їхню участь у цьому запуску, і FAA за їхню постійну підтримку

Про Firefly Aerospace

Firefly Aerospace — приватна аерокосмічна компанія, яка надає космічні транспортні послуги (від низької навколоземної орбіти й до Місяця), створюючи надійний, недорогий і швидкий доступ в космос. Firefly пропонує запуск, переміщення в космосі і посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost.

Про Макса Полякова

Макс Поляков — міжнародний підприємець у сфері космічних технологій і IT, економіст, громадський діяч, інвестор і філантроп, є послідовником теорії ноосфери Вернадського і засновником фонду Noosphere Venture Partners.