Firefly Aerospace доправить вантаж на Місяць за контрактом NASA

Аерокосмічна адміністрація США оголосила про підписання контракту з компанією Firefly Aerospace. Він був укладений у рамках програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services), основною метою якої є залучення комерційних фірм до розробки Місяця. Сума контракту складає 93,3 млн доларів.

Blue Ghost на місячній поверхні (концепція). Джерело: Firefly

Угода передбачає, що Firefly доставить на Місяць десять наукових інструментів і технологічних демонстраторів загальною масою 94 кг. План польоту передбачає, що апарат здійснить посадку в районі Моря Криз і працюватиме протягом одного місячного дня (14 земних днів).

Blue Ghost отримає дуже різноманітне наукове навантаження, що включатиме в себе камери, інструменти для дослідження властивостей реголіту й місячних надр, датчики для аналізу теплового потоку, інструмент для вивчення взаємодії магнітосфери Землі з сонячним вітром і прототип радіаційно стійкого комп’ютера. Він також візьме участь в експерименті з перевірки можливості використовувати GPS-сигнали на місячній поверхні.

Загальний вигляд зонда Blue Ghost. Джерело: Firefly

Космічний апарат повинен полетіти на Місяць у 2023 році. Цікаво, що для його запуску буде задіяна не ракета Alpha, яку розробляє компанія Firefly, а сторонній носій. Також варто зазначити, що Blue Ghost здатний нести до 138 кг корисного навантаження. Таким чином, Firefly матиме «резерв» близько 45 кг, який можна буде використати для доставки на Місяць деяких додаткових вантажів від інших клієнтів.

За матеріалами: https://www.nasa.gov