Firefly Aerospace доправить вантаж на Місяць за контрактом NASA

Аерокосмічна адміністрація США повідомила про підписання контракту з компанією Firefly Aerospace. Він був укладений у межах програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services), основна мета якої полягає в залученні комерційних фірм до освоєння Місяця. Сума контракту складає 93,3 млн доларів.

Апарат Blue Ghost (концепт). Джерело: Firefly

Угода передбачає, що Firefly доправить на Місяць десять наукових інструментів і технологічних демонстраторів загальною масою 94 кг. У місії буде залучений спускальний апарат Blue Ghost, який є власною розробкою компанії. План польоту передбачає, що він здійснить посадку в районі Моря Криз і пропрацює протягом одного місячного дня (14 земних діб).

Blue Ghost отримає вельми різноманітне наукове навантаження, що охоплює камери, прилади для вивчення властивостей реголіту та місячних надр, датчики для аналізу теплового потоку, інструмент для вивчення взаємодії магнітосфери Землі з сонячним вітром і прототип радіаційно-стійкого комп’ютера. Також він буде залучений в експерименті з перевірки можливості використовувати сигнали GPS на місячній поверхні.

Схема апарата Blue Ghost. Джерело: Firefly

Апарат має вирушити до Місяця у 2023 році. Цікаво, що для його запуску буде використана не ракета Alpha, що розробляється компанією Firefly, а сторонній носій. Також варто зазначити, що Blue Ghost може нести до 138 кг корисного навантаження. Отже, у Firefly залишиться «резерв» у розмірі приблизно 45 кг, який вона зможе використовувати для доставлення на Місяць якихось додаткових вантажів від інших замовників.

За матеріалами https://www.nasa.gov

У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand
З першого разу: вежа Mechazilla успішно зловила прискорювач Super Heavy