FAA призупинила польоти SpaceShipTwo

Федеральне управління цивільної авіації США призупинило дозвіл на експлуатацію туристичного космоплана VSS Unity (SpaceShipTwo). Це зроблено на період розслідування інциденту, що стався під час липневого польоту.

         

Політ VSS Unity 11 липня 2021 року. Джерело: Virgin Galactic

Нагадаємо, що 11 липня VSS Unity здійснив свій перший політ із повним завантаженням. На борту космоплана перебувало два пілоти та чотири пасажири, в тому числі голова компанії Virgin Galactic мільярдер Річард Бренсон. Під час місії літальний апарат піднявся на висоту понад 50 миль (приблизно 80 км), яка вважається формальною межею космічного простору за класифікацією американських ВПС. Таким чином, Бренсон зумів на дев’ять днів випередити Джеффа Безоса, який здійснив політ на кораблі New Shepard 20 липня.

Однак на початку вересня в журналі New Yorker була опублікована стаття, в якій розповідалося про проблему, що виникла під час того польоту. В процесі набору висоти пілоти отримали попередження, що космоплан виходить за межі простору, де у нього залишається достатньо енергії, щоб повернутися на аеродром у разі виникнення позаштатної ситуації. У статті стверджується, що в подібній ситуації за інструкцією пілоти мали би вимкнути двигун, а це призвело би до зриву місії. Але вони вирішили продовжити її. В результаті VSS Unity виконав поставлене завдання й успішно повернувся на аеродром. Та при цьому космоплан на 101 секунду вийшов за межі встановленого FAA повітряного коридору.

Учасники польоту VSS Unity, що відбувся 11 липня 2021 року. Джерело: Virgin Galactic

Після публікації статті представники Virgin Galactic визнали факт відхилення від наміченої траєкторії. Однак вони заперечують те, що ситуація загрожувала безпеці. Згідно з заявою компанії, попередження було викликане сильними висотними вітрами, а пілоти вжили всі необхідні заходи, щоб здійснити безпечний підйом і повернення на Землю.

Наступний політ VSS Unity був запланований на кінець вересня — початок листопада. У місії мали взяти участь троє дослідників з ВПС Італії та один співробітник компанії Virgin Galactic . Ймовірно, тепер їм доведеться дочекатися завершення розслідування FAA.

За матеріалами: https://spacenews.com